Nadrabiamy zaległości.. - Wygrana w derbach!

W kolejnych derbach powiatu sierpeckiego, zespół Piwoszy pokonał na własnym stadionie drużynę Skrwy Łukomie 3-2 (1-1). Trzy bramki dla zespołu "Piwoszy" zdobył Damian Mórawski.

Od samego początku meczu to zawodnicy Kasztelana ruszyli do ataków. Jednak pomimo wielu okazji nie potrafili tego udokumentować w postaci bramki. Nic nie wskazywało na to, że to goście otworzą wynik spotkania.. a jednak, jak mówi stare piłkarskie porzekadło " niewykorzystane sytuacje lubią się mścić ". Tak było też w tym przypadku. Kamil Górecki (Skrwa) wpadł w pole karne, a tam nieprzepisowo interweniował jeden z naszych zawodników. Sędzia wskazał 11metr, a pewnym egzekutorem okazał się, były zawodnik Kasztelana - Jarosław Brzemiński. Gospodarze podrażnieni utratą bramki ruszyli do odrabiania strat, lecz Skrwa wychodziła z tego obronną ręką, aż do 34 minuty gdy po strzale z rzutu wolnego Damiana Mórawskiego piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z zawodników, i znalazła drogę do bramki. Tym sposobem do przerwy utrzymywał się remis.

Po zmiania stron kibice zgromadzeni na stadionie liczyli na dalsze zdobycze bramkowe "Piwoszy" jednak jak się okazało na bramki trzeba było trochę poczekać. Do głosu doszli goście i coraz śmielej atakowali. Jednak jak Kasztelan w początkowych minutach pierwszej odsłony meczu, tak wtedy goście nie mogli znaleźć recepty na zdobycie bramki. W 64 minucie kontrę wyprowadzili gospodarze za sprawą Macieja Lemanowicza oraz Łukasza Paczkowskiego. '' Kropkę nad i '' postawił Damian Mórawski. Bramkę tą cała drużyna zadedykowała w postaci "kołysanki" nowo narodzonemu synowi naszego kapitana - Macieja Lemanowicza(gratulujemy!!) Chwilę po tym zdarzeniu za ostry faul na naszym zawodniku boisko opuścił Jarosław Brzemiński, który otrzymał drugi żółty kartonik. Kolejne minuty meczu toczyły się w tonie obustronnej walki. Jednak na bramkę nie trzeba było długo czekać bo w 72minucie znakomitą trójkową akcję przeprowadzili nasi zawodnicy, a swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Damian Mórawski. Pod koniec meczu goście mogli zdobyć kontaktowego gola za sprawą Mariusza Beksy, który precyzyjnie uderzył zrzutu wolnego, jednak dobrą interwencją popisał się Mateusz Ambrochowicz. Kasztelan odpowiedział uderzeniami Sprychy, i Niemczewskiego. Skrwa w 90 minucie strzeliła kontaktową bramkę za sprawą Patryka Karczewskiego, który ustalił wynik spotkania.

Kasztelan – Skrwa 3:2 (1:1) D.Mórawski (33)(64)(72) – J.Brzemiński (26rzk), P.Karczewski (90)