Kasztelan wskakuje na fotel Lidera !

W meczu 8. kolejki PLO Kasztelan pewnie pokonał w Lucieniu tamtejszą Błyskawicę 4:0 i wskoczył na fotel lidera. Mecz rozgrywany był na bardzo wąskim boisku, które nie należy do najlepszych w lidze, jednak w obecnej chwili budowany jest tam już nowoczesny obiekt.

Początek meczu był dość chaotyczny w wykonaniu obu drużyn, jednak to Piwosze jako pierwsi uspokoili sytuację na boisku i stwarzali groźniejsze akcje. W 16 minucie meczu Łukasz Paczkowski oddaje strzał na bramkę gospodarzy z 18 metrów, piłka odbija się od poprzeczki i wpada wprost pod nogi Mórawskiego, który mocnym strzałem z 5 metrów zdobywa swoją 7 bramkę w tym sezonie. W kolejnych minutach dobre akcje do strzelenia bramki mieli Zieliński, Mórawski oraz Telesiewicz. Ten ostatni był najbliżej zdobycia bramki, lecz piłkę po jego strzale z 30 metrów ładnie obronił bramkarz Błyskawicy. W 35 minucie piłkę z rzutu rożnego w pole karne wrzuca Jastrzębski, tam w zamieszaniu do futbolówki dochodzi Pawłowski i strzałem z najbliższej odległości podwyższa wynik na 2:0. Już minutę później Piwosze zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Lemanowicz zagrał prostopadłą piłkę wzdłuż boiska do Telesiewicza, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans.

W drugiej połowie Kasztelan skupił się na ostrożnej grze oraz zachowaniu czystego konta bramkowego. Wraz z upływem kolejnych minut drugiej połowy trener Grzegorz Wenerski postanowił wprowadzić na boisko zawodników rezerwowych. Na placu gry pojawili się Folgier, Sprycha, Giżyński oraz Niemczewski. W 85 minucie Paczkowski zagrał świetną piłkę w uliczkę do Niemczewskiego, który postanowił oddać strzał z 16 metrów, bramkarz gości odbił piłkę jednak przy dobitce Folgiera był bez szans. Gospodarze mogli strzelić honorową bramkę w 90 minucie jednak Mateusz Ambrochowicz był czujny w bramce i popisał się kapitalną interwencją.

Dotychczasowy Lider tabeli Mazur Gostynin przegrał w 8. kolejce z najbliższym przeciwnikiem Piwoszy Orłem Goleszyn 2:0. Po tej porażce Mazura to Kasztelan uplasował się na 1 miejscu w tabeli z dorobkiem 19 punktów, drugi Mazur ma 1 punkt mniej od Piwoszy.

Błyskawica Lucień 0:4 (0:3) MKS Kasztelan Sierpc

Skład: Ambrochowicz. M - Pawłowski, Zieliński, Szulc, Ambrochowicz. A - Majewski (65' Sprycha), Telesiewicz (75' Giżyński), Jastrzębski, Lemanowicz (81' Niemczewski) - Mórawski (53' Folgier), Paczkowski

Bramki: Mórawski, Pawłowski, Telesiewicz, Folgier

Asysty: Paczkowski, Jastrzębski, Lemanowicz, Niemczewski