Kasztelan pokonuje Błękitnych Gąbin...

Błękitni rozegrali dziś ostatni sparing zimowego okresu przygotowawczego, po czterech wygranych i remisie, przyszła kolej na porażkę. Nasz zespół przegrał dziś z Kasztelanem Sierpc 0:1 (0:1), któremu tym samym udał się rewanż za porażkę z 30 stycznia.

W składzie Błękitnych zabrakło dziś Wydry, Skierkowskiego, Winnickiego i Wachaczyka, z czego dwaj ostatni leczą urazy. Spotkanie lepiej rozpoczęli Sierpczanie, Błękitni jakby na razie drzemali. Pierwsze ostrzeżenie nasz zespół otrzymał w 10' kiedy Murawski znalazł się oko w oko z Łopatowiczem, jednak nasz bramkarz wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Ale co się odwlecze... Błękitni nie wyciągnęli wniosków i Piwoszom udało się przeprowadzić jeszcze parę groźnych akcji. Po jednej z nich w 15' Kasztelan wykonywał rzut rożny, piłka na wysokości bioder leciała kozłując w szerz pola karnego i płakała by ją ktoś wybił. Niestety nikt taki się nie znalazł, dopadł do niej natomiast Pawłowski i z kilku metrów pokonał Łopatowicza.

Szansę na wyrównanie miał w 25' Różycki, dokładnie obsłużony przez Kustrę, niestety nasz napastnik przegrał pojedynek z Ambrochowiczem. Od tego czasu Błękitni osiągnęli dużą przewagę, a Kasztelan miał spore problemy z wyjściem z własnej połowy. Jednak do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

W przerwie na ławce Błękitnych padło kilka cierpkich słów, a po przerwie do gry weszli zmiennicy. Przewaga Błękitnych w drugiej połowie nieco zmalała, ale wciąż była widoczna. Nasz zespół przeprowadził zdecydowanie więcej groźnych akcji ofensywnych, jednak wszystkim im brakło skutecznego wykończenia. Piwoszom także nie można odmówić okazji strzeleckich, skupiając się na destrukcji przeprowadzili kilka groźnych kontr, które mieli szansę wykorzystać. Odrobili lekcje po wysokiej porażce w pierwszym spotkaniu, Błękitni zaś po tamtym okazałym zwycięstwie, podeszli chyba teraz do tego rywala zbyt nonszalancko. Oby tylko zimny prysznic wyszedł im na zdrowie.