Kasztelan pokonuję Unię Iłów !

W meczu 2.kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Piwosze tym razem pokonali na własnym stadionie Unię Iłów 3:0.

Mecz lepiej rozpoczął zespół z Sierpca. Przez pierwsze 20 minut Piwosze grali agresywnie i nie opuszczali połowy gości, jednak ataki gospodarzy kończyły się przeważnie wybijaniem piłki przez obrońców Unii na rzut rożny. Mimo optycznej przewagi Kasztelana to Unia Iłów była bliżej zdobycia bramki, lecz zawodnicy tej drużyny dwukrotnie zmarnowali znakomite okazje. Najpierw jeden z graczy przestrzelił z 6 metrów nad bramką, następnie kolejny gracz w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem przestrzelił obok bramki.

W przerwie meczu trenera Kasztelana Grzegorz Wenerski dokonał jednej zmiany. Spryche zmienił Śmigrodzki.

Drugą połowę Kasztelan rozpoczął od mocnego ciosu w stronę Unii. W 49 minucie dobre zagranie Jastrzębskiego z rzutu rożnego na gola strzałem głową zamienił Robert Zieliński. W 65 minucie zespół Unii Iłów był biski wyrównania, jednak piłka po strzale z 40 metrów jednego z Iłowian trafiła w poprzeczkę Kasztelana. W kolejnych minutach meczu to Kasztelan już stwarzał groźniejsze sytuacji. Wprowadzony w drugiej połowie Folgier w 70 minucie miał dobrą okazję do strzelenia bramki, lecz bramkarz Iłowa świetnie obronił jego strzał. W 75 minucie Śmigrodzki z prawej strony wbiegł w pole karne gości, gdzie został sfaulowany. Sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Jastrzębski i pewnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik spotkania. W 82 minucie Jastrzębski oddał piękny strzał z 25 metrów, piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła tuż pod nogi Folgiera, który uderzył z pierwszej piłki lecz przestrzelił. W 90 minucie wynik meczu ustalił najlepszy strzelec Kasztelana w poprzednim sezonie Łukasz Paczkowski.

Kolejnym przeciwnikiem Kasztelana będzie zespół Unii Czermno. Mecz rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 w Czermnie.

MKS Kasztelan Sierpc 3:0 (0:0) Unia Iłów

Skład: Ambrochowicz. M – Pawłowski, Zieliński (c), Szulc, Siennicki – Majewski (72’ Niemczewski), Jastrzębski, Paczkowski, Telesiewicz (85’ Jochymek), Sprycha (46’ Śmigrodzki) – Mórawski (58’ Folgier)

Bramki: Zieliński, Jastrzębski (karny), Paczkowski

Kartki (żółte): Telesiewicz, Jastrzębski, Folgier