Wygrana Piwoszy z Ciółkowem !

W meczu 4. kolejki PLO Kasztelan Sierpc pokonał na własnym stadionie ULKS Ciółkowo 1:0. Dla podopiecznym Grzegorza Wenerskiego jest to już trzeci wygrany mecz w Sierpcu w tym sezonie.

Piwosze mogli rozpocząć mecz bardzo efektownie, lecz strzał jednego z naszych zawodników bramkarz Ciółkowa odbił instynktownie przed siebie. Kolejne akcje Kasztelana przynosiły sporo rzutów rożnych, niestety tego dnia nasi zawodnicy wykonywali je fatalnie. W 30 minucie strzał z 12 metrów oddał Arkadiusz Jastrzębski, lecz piłka odbiła się od słupka bramki gości. Kilka minut później Piotr Pawłowski popędził prawą stroną boiska, z dużej odległości zdecydował się na strzał, jednak i tym razem piłka odbiła się od słupka. Zespół ULKS-u w pierwszej połowie nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Ambrochowicza i do szatni oba zespoły schodziły z wynikiem bezbramkowym.

W przerwie meczu trener Piwoszy zdecydował się zmienić Marcina Sprychę, w którego miejsce pojawił się Patryk Folgier

Wprowadzenie Patryka okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż już w 50 minucie po bardzo ładnej akcji Siennickiego oraz Folgiera, ten drugi zdobył bramkę. W kolejnych minutach meczu Kasztelan starał się przetrzymywać piłkę i tworzyć składne akcje. Dryżyna z Ciółkowa skupiła się natomiast na kontratakach. Po jednej z kontr zespół ULKS-u strzelił bramkę, jednak sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną. Do końca meczu oba zespoły nie zdołały strzelić już bramki i to Piwosze mogli cieszyć się z 3 punktów wywalczonych na boisku w Sierpcu.

MKS Kasztelan Sierpc 1:0 (0:0) ULKS Ciółkowo

Skład: Ambrochowicz. M - Siennicki, Szulc, Zieliński, Pawłowski - Majewski (75' Ambrochowicz. A), Paczkowski, Telesiewicz, Jastrzębski, Niemczewski (37' Śmigrodzki) - Sprycha (46' Folgier)