Kasztelan wrócił z 3 punktami !

Kasztelan Sierpc w meczu 5. kolejki PLO pokonał w Staroźrebach tamtejszy Świt 1:0. Mecz rozgrywany był na bardzo ładnym stadionie w Staroźrebach.

Kasztelan Sierpc chwilę po pierwszym gwizdku sędziego ruszył do ataków na bramkę gospodarzy. Groźny strzał z dystansu oddał Damian Mórawski, piłka jednak przeleciała obok okienka bramki. Chwilę później strzelał Paczkowski, lecz tym razem ładnie obronił bramkarz. W 7 minucie Mateusz Ambrochowicz na 16 metrze sfaulował zawodnika gospodarzy. Sędzia wskazał na 11 metr i pokazał naszemu bramkarzowi żółtą kartkę. Mateusz chwilę później świetnie się zrehabilitował się i obronił rzut karny. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nie zachwycały i nie zdołały zdobyć bramki.

W przerwie trener Grzegorz Wenerski dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili skrzydłowy A. Ambrochowicz oraz Majewski, w ich miejsce pojawili się Sprycha oraz Śmigrodzki.

Zmiany dokonane w przerwie meczu wniosły sporo ożywienia w zespole Piwoszy. Kasztelan od początku drugiej połowy przejął inicjatywę. Bliscy strzelenia bramki byli kolejno Mórawski oraz Śmigrodzki. W 63 minucie trener Piwoszy dokonał kolejnej zmiany. Za Mórawskiego na boisku po kontuzji pojawił się Maciej Lemanowicz. W 80 minucie Arkadiusz Jastrzębski zagrał dobrą piłkę na skrzydło do Śmigrodzkiego, ten minął dwóch zawodników Świtu i wycofał piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Maciej Lemanowicz i pięknym strzałem w długi róg bramki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Piwosze mogli cieszyć się z 4 zwycięstwa w lidze.

Świt Staroźreby 0:1 (0:0) MKS Kasztelan Sierpc

Skład: M. Ambrochowicz - Siennicki, Zieliński (c), Szulc, Pawłowski - Majewski (46' Sprycha), Jastrzębski, Telesiewicz, A. Ambrochowicz (46' Śmigrodzki) - Mórawski (63' Lemanowicz) - Paczkowski (86' Folgier)

Bramka: Lemanowicz

Asysta: Śmigrodzki

Kartki (żółte): M. Ambrochowicz, Zieliński