Kasztelan remisuje w Czermnie !

W meczu 3. kolejki PLO Kasztelan Sierpc tylko zremisował na ciężkim terenie w Czermnie z tamtejszą Unią 1:1. Boisko w Czermnie na pewno nie należy do najlepszych w lidze. Boisko jest bardzo wąskie, linię boczną pola karnego od linii bocznej boiska dzieliły zaledwie 2 metry.

Początek meczu był dla gospodarzy bardzo udany. Już w 4 minucie nieporozumienie naszych obrońców, strzałem głową z 5 metrów wykorzystał napastnik Unii. Od tego momentu zawodnicy Kasztelana ruszyli do odrabiania strat. Jednak wąskie boisko utrudniało tworzenie składnych akcji, gdyż środek boiska był bardzo zagęszczony. Dobre okazje do strzelenia bramki mieli Telesiewicz, Paczkowski oraz Sprycha, jednak wyrównująca bramka padła dopiero w 42 minucie. Piotr Pawłowski rzucił piłkę z rzutu autowego bezpośrednio w pole karne, gdzie znalazł się Jastrzębski, który ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Unii.
W przerwie meczu trener Kasztelana Grzegorz Wenerski dokonał jednej zmiany. Na boisku  za Marcina Sprychę pojawił się Bartosz Śmigrodzki.
Od początku drugiej połowy Piwosze za wszelką cenę chcieli strzelić drugą bramkę. W 63 minucie trener Piwoszy dokonał kolejnych zmian w składzie. Boisko opuścili Mórawski oraz Majewski, w ich miejsce pojawili się Folgier oraz Niemczewski. Te zmiany ożywiły trochę grę naszego zespołu. W 68 i 73 minucie Kasztelan miał dwie dobre okazje na bramkę. Pierwszą sytuację zmarnował Niemczewski, który strzelił metr od słupka bramki. Drugą okazję miał Folgier, jednak bramkarz ładnie skrócił kąt i obronił strzał naszego napastnika. Kolejną okazję do strzelenia bramki w 78 minucie miał Paczkowski, który dostał świetną piłkę od Niemczewskiego, jednak strzelił obok słupka. Dziesięć minut przed końcem meczu zawodnik drużyn Unii za niestosowne zachowanie dostał druga żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Mimo to Piwosze nie zdołali podwyższyć wyniku i mecz zakończył się remisem!

Unia Czermno 1:1 (1:1) MKS Kasztelan Sierpc

Skład: Ambrochowicz. M - Pawłowski, Zieliński (c), Szulc, Siennicki - Majewski (63' Niemczewski), Telesiewicz, Jastrzębski, Paczkowski (88' Jochymek), Sprycha (46' Śmigrodzki) - Mórawski (63' Folgier)

Bramka: Jastrzębski

Kartka (żółta): Majewski